W galerii zdjęć zamieściliśmy fotograficzną relację z czwartkowego (15 czerwca) wydarzenia w naszej parafii. Prezentujemy ją pod tym linkiem, albo proszę kliknąć w dział Galeria i na dole strony znajdą Państwo fotorelację. Proboszcz Norbert Nowotny poniósł monstrancję ulicą Czynu Społecznego, obok plebanii i później ul. Piotra Skargi wrócił przed ołtarz w kościele. Ołtarze na trasie procesji ustawiono przy domach rodzin: Płaczek, Kubalik, Urbas i Karpiński oraz Seeman. W procesji wzięły udział poczty sztandarowe – Dzieci Marii, OSP Sudół oraz miejscowych górników. Dziewczęta, które w tym roku przyjęły I Komunię Świętą sypały kwiatki na dywany ułożone przed kroczącym kapłanem. Wspomagały je najmłodsze dziewczynki z dzielnicy Raciborza. Idąc powtarzały: Święty, święty, święty – Pan Bóg zastępów. Chłopcy mieli ze sobą dzwoneczki, których dźwięk było słychać podczas przemarszu przez wieś.
Ksiądz Nowotny przymierza się w przyszłym roku do odprawienia mszy Bożego Ciała na boisku obok Katolickiej Szkoły Podstawowej w Sudole. Wówczas procesja odbyłaby się ulicą Makuszyńskiego. Tamtejsi parafianie zgłosili już gotowość przygotowania ołtarzy.