Na niedzielnej mszy świętej 8 maja o godz. 10.00 jedenaścioro dzieci przystąpiło po raz pierwszy do sakramentu Komunii Świętej. Było odnowienie przyrzeczenia Chrztu Świętego i ofiara z udziałem dzieci komunijnych. W kazaniu ksiądz Norbert mówił m. in. o swych wspomnieniach z dzieciństwa i przytaczał wesołe wspomnienia jak np. czy Pan Jezus mieszkał w Zakopanem skoro był pasterzem? Na koniec dzieci komunijne dziękowały kapłanowi i swoim rodzicom za przygotowanie i doprowadzenie ich do Pierwszej Komunii Świętej. Nad stroną organizacyjną czuwała Jadwiga Kielar. Wśród uczestników mszy była m. in. wychowawczyni klasy trzeciej Katolickiej Szkoły Podstawowej w Raciborzu – Sudole – Katarzyna Blicharz.